
18.10. Warszawa (PAP) - Zachowania egoistyczne albo altruistyczne miały szansę ewoluować, gdyż były jednymi z cech, jakich nasi przodkowie pożądali u potencjalnych partnerów - twierdzą naukowcy brytyjscy na łamach "British Journal of Psychology" i przedstawiają na to genetyczne dowody.

23.11. Warszawa (PAP) - Przyjmowana raz dziennie pigułka pomaga zapobiec zakażeniu wirusem HIV u gejów, transseksualistów i biseksualnych mężczyzn - informuje Reuters. Agencja AP dodaje, że badania skuteczności leku w grupie osób heteroseksualnych i narkomanów jeszcze trwają.

O tym, że kobiety mają problemy z odpowiednim nawilżeniem miejsc intymnych, mówi się co raz odważniej i częściej. I słusznie ponieważ nie ma się czego wstydzić. Seks jest po to, by czerpać z niego maksymalną przyjemność. Jeśli coś stoi na drodze do osiągnięcia szczytu rozkoszy należy z tym walczyć – bez wątpienia warto!

On chce cię oglądać w pełnym świetle, ty wolisz dyskrecję półmroku, co robić?

Wspólne spanie może przejściowo obniżać poziom inteligencji, nawet jeśli nie dochodzi do seksu - informuje "New Scientist".

W mózgach zakochanych uaktywniają się nie tylko struktury związane z odczuwaniem przyjemności i euforii, ale też obszary odpowiedzialne za procesy intelektualne - wynika z analizy amerykańskiej psycholog i neurolog prof. Stephanie Ortigue. Jej pracę na ten temat zamieszcza pismo "Journal of Sexual Medicine".

Mężczyźni w średnim wieku i starsi są bardziej zadowoleni z życia seksualnego niż kobiety, ich rówieśnice - wynika z badania obejmującego 29 krajów. Wyniki opublikowano w środę w piśmie "Archives of Sexual Behavior".

Ryby jako pierwsze zwierzęta na Ziemi zaczęły kopulować - informują naukowcy za pośrednictwem serwisu Discovery News.

Jednym z objawów ciężkiej depresji jest osłabiony popęd płciowy. Z kolei niektóre leki antydepresyjne prowadzą do zaburzeń seksualnych, a zaburzenia seksualne sprzyjają depresji - mówią naukowcy.

Romantycy uważają miłość za wspaniałe uniesienie serca, odrywające od rzeczywistości świata. Naukowcy natomiast udowadniają, że z tą rzeczywistością zakochanie ma naprawdę wiele wspólnego. Uważają, że miłość wpływa na intelektualne obszary mózgu i jest bardziej związana z nauką niż mogłoby nam się wydawać.

W Wielkiej Brytanii coraz więcej mężczyzn korzysta z usług prostytutek, co ułatwia rozprzestrzenianie się chorób wenerycznych - informuje pismo "Sexually Transmitted Infections".

Małżonkowie, których związki przeżywają trudności, są bardziej podatni na stres - i tym samym w większym stopniu narażeni na poważne problemy zdrowotne. Dotyczy to zarówno kobiet i mężczyzn - wskazują brytyjscy badacze.