Kto bardziej przewidywalny w seksie?

Naukowcy od lat spierają się o to, która płeć jest bardziej nieprzewidywalna w seksie. Kto z nas ma lepsze pomysły? Kto jest bardziej nastawiony na eksperymenty? Jakie są odpowiedzi?

Kobiety w zachowaniach seksualnych okazały się jeszcze bardziej zagadkowe i nieprzewidywalne niż dotychczas sądzono – twierdzi prof. Zbigniew Lew-Starowicz powołując się na najnowsze badania. Dodaje, że na nowo odkrywana jest również jej anatomia intymna.

Według prezesa Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i konsultanta krajowego w dziedzinie seksuologii prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, nowe odkrycia dotyczące seksualności kobiet przyniosły badania obrazowe mózgu. Wynika z nich, że jest wiele sterujących nią ośrodków w mózgu, co powoduje, że kobieta jest jeszcze trudniejsza do odgadnięcia niż się wydawało.

"U mężczyzn jest dość prosty mechanizm pożądania seksualnego, u kobiet jednak zależy on od wielu czynników, gdyż mają one inną strukturę mózgu” – podkreśla specjalista. Dla kobiecego seksu ważne są zarówno predyspozycje genetyczne, jak i wychowanie, podejście do życia oraz relacje, jakie ma na co dzień z innymi osobami.

Według eksperta, to powoduje, że bardzo trudno jest opracować viagrę dla kobiet, czyli tabletkę, po połknięciu której może się zwiększyć jej libido i łatwiej będzie osiągnąć orgazm. Jeśli chodzi o orgazm, dowiedziono, że w 45 proc. zależy on od predyspozycji wrodzonych. W danej chwili poza biologią istotne znaczenie ma nastrój kobiety, zainteresowanie mężczyzną oraz poczucie własnej wartości i atrakcyjności.

Badania przyniosły również nowe ustalenia dotyczące anatomii intymnej kobiet. „Przed laty zaskakujące było odkrycie, że łechtaczka nie ma wcale takich rozmiarów jak podaje się w podręcznikach” – mówi prof. Lew-Starowicz.

Z badań Helen O’Connell, urologa z Royal Melbourne Hospital w Australii, które przeprowadziła je na zwłokach, wynika, że łechtaczka jest co najmniej dwukrotnie dłuższa niż dotychczas sądzono, sięga znacznie głębiej i rozciąga się wokół pochwy. W ocenie australijskiej uczonej, przypomina ona raczej piramidę, której podstawa wnika głęboko do wnętrza kobiecego ciała. „Jest jak góra lodowa z widocznym jedynie na wierzchu czubkiem” – dodaje prezes PTS.

Od tego czasu pojawiło się znacznie więcej równie zaskakujących odkryć. Okazuje się, że w organizmie kobiet podobnie jak u mężczyzn jest prostata, tyle że znacznie mniejszych rozmiarów. Jest jednak na tyle duża, że zdarzają się nowotwory prostaty u kobiet, choć są to rzadkie przypadki.

Prof. Lew-Starowicz twierdzi, że u kobiet występuję również ejakulacja. Nie ma ona nic wspólnego z tzw. orgazmem moczowym, powodowanym nietrzymaniem moczu, głównie u starszych kobiet. Nie jest to również lubrykacja, czyli zwilżenie ścian pochwy. „Ejakulacja u kobiet ma swój własny charakterystyczny skład, zapach oraz smak i nie należy jej mylić z innymi wydzielinami kobiecego organizmu” – podkreśla.

Kobiecy wytrysk opisywany był w Chinach, Japonii i Indiach. Wspomina o nim „Kamasutra” z VII w. W XVII w. Regnier de Graaf napisał podręcznik anatomii kobiet, w którym wspomina o „wypadającym płynie”. Twierdził, że wypływa on w czasie seksualnego podniecenia kobiety, „można by rzec, jednym tryśnięciem”. "To prawda, u kobiet dochodzi do tryśnięcia" – dodaje prof. Lew-Starowicz.

Według specjalisty, najnowsze badania potwierdzają, że u kobiet występuje osławiony punkt G. Przeciętna jego długość to 8,1 mm, a szerokość wynosi od 3,6 do 1,5 mm. Ustalono również jego położenie - znajduje się 3 mm od cewki moczowej. "Trzeba jednak pamiętać, że jest różnie wyczuwalny u poszczególnych kobiet, zresztą nie należy się kierować wyłącznie punktem G" – dodaje prezes PTS.

Rozstrzygnięto również dylemat, czy rozmiary członka u mężczyzn mogą wpływać na odczuwanie orgazmu u kobiet. „Otóż pewnie zmartwię niektórych panów, ale z najnowszych, nieopublikowanych jeszcze badań wynika, że rozmiar członka ma jednak znaczenie” – podkreśla prof. Lew-Starowicz. Pocieszeniem niech będzie to, że jego wielkość jest ważna głównie dla kobiet, które przeżywają orgazm pochwowy.

„Obawiam się jednak, że wkrótce znowu powróci wśród mężczyzn kompleks małego członka, jak tylko ta wiadomość przeniknie do mediów” – dodaje profesor.


opublikowano: 2013-12-17
Komentarze
Ostatnie:
19.12.2013 19:16
Dodał(a): ~Yanex
TURPISTYCZNA ŁÓDŹ zaprasza na najbardziej ciężkostrawne fotki z Łodzi!

Trzymajcie się mocno foteli. ;)

Łódź bez ściemy i mydlenia oczu. Tylko u nas! ,

Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
Polityka Prywatności