Seks i miłość

Postanowienia noworoczne Singli czyli jakie zmiany w życiu samotnych powinien przynieść rok 2017

Zaczął się nowy rok. Dla wielu jest to synonim nowego początku w życiu. Nie bez powodu, w końcu uważamy, że to świetny czas na zmiany, przewartościowania i decyzje. Jest to również czas nowych nadziei, marzeń i planów. To specjalny czas, który przygotowuje nas szczególnie do przeżycia reszty roku.

Większość z nas chce, by był on zdecydowanie różny od poprzedniego. Dlaczego? Zapewne z tego powodu, że wcześniej coś zaniedbaliśmy. A może, w gonitwie związanej z codziennością, zapomnieliśmy, co tak naprawdę liczy się najbardziej. Jakie są więc postanowienia noworoczne singli? Portal randkowy MyDwoje przebadał blisko 1500 odpowiedzi udzielonych w badaniu o "Twoje postanowienie noworoczne". Zobacz, co najbardziej w swoim życiu chcą zmienić samotni single i samotne singielki.

Znaleźć swoją sympatię

Czego może pragnąć osoba samotna? Oczywiście tego, by znaleźć swoją sympatię. W końcu człowiek został stworzony po to, by żyć w parze z ukochaną osobą. Ponadto, niedawne święta zapewne sprzyjały nie tylko nostalgii i tęsknocie za drugą połówką, ale też stresującym, niezręcznym sytuacjom, w których powtarzało się pytanie "A Ty dalej sama?". Nie dziwi zatem fakt, iż 45% kobiet i 59% mężczyzn, jako cel nadrzędny stawia sobie to, by znaleźć partnera, zakochać się. Zaskakuje jednak to, że prawie takie plany snuje aż o 15 % więcej singli niż singielek. Czyżby panowie znacznie gorzej radzili sobie w pojedynkę? 3% samotnych pragnie pójść o krok dalej i w ciągu najbliższych 12 miesięcy wyjść za mąż lub ożenić się, a 6% pań i 7% panów chce nie tylko znaleźć partnera, ale również założyć z nim rodzinę, czyli powiększyć ją o dzieci.

Zadbać o siebie i wyjść do ludzi

Panie zamierzają wykorzystać ten czas nieco bardziej praktycznie. Chcą poczuć się lepiej same ze sobą i zadbać przede wszystkim o siebie - zapewne wychodząc z założenia, że jeśli będą czuły się dobrze same ze sobą, również panowie poczują się dobrze w ich towarzystwie. 11% singielek chce wreszcie wyjść do ludzi, chodzić na randki i otworzyć się na świat. To zdanie podziela 4% singli. 9% zapytanych kobiet pragnie zadbać o swój rozwój wewnętrzny. Tego typu plany ma zaledwie około 5% mężczyzn. 5% pań i 4% panów zdecydowało, że przede wszystkim znajdzie pracę lub zmieni ją na lepszą, by odczuć komfort i finansowo się usamodzielnić. 1% pragnie poczuć się docenionymi, dać z siebie więcej niż dotychczas i dodatkowo zrobić karierę, zdobyć uznanie lub sławę. Około 4% zapytanych chciałoby również zbudować dom lub kupić mieszkanie. 2% zapytanych uważa, że tylko wyjazd za granicę Polski zmieni coś w ich życiu na lepsze.

Pozbyć się zbędnego balastu

Część zapytanych Singli pragnie wejść w nowe życie bez bagażu, który komplikuje ich życie i utrudnia nie tylko znalezienie partnera, ale również życie w zgodzie ze samym sobą. Z całą pewnością komfort życia poprawi rzucenie nałogów. Zrezygnować z palenia ma zamiar 2% pań i 4% panów, natomiast rzucić alkohol postanowiło około 1% zapytanych. 9% zapytanych kobiet i 6% mężczyzn pragnie po prostu schudnąć. Jako, że nowy rok to również czas bilansu i podsumowań, wiele osób zauważa, że powinno zmienić również coś w swoich relacjach z najbliższymi. 1% Singli uważa, że najwyższa pora, by poświęcić więcej czasu rodzinie, chcą oni również zażegnać wszelkie spory - być może ciągnące się latami - i pogodzić się, by pozbyć się zbędnego balastu i móc wejść z podniesioną głową w kolejny etap życia.

Bądź w grupie 25%, którym uda się zrealizować postanowienia

Okazuje się, że to, co najbardziej pragną zmienić w swoim życiu single to właśnie samotność. Większość ich ambicji oscyluje wokół znalezienia nowej sympatii i partnera. Zaraz po tym znajdują się plany dbania o siebie, samorozwój i pozytywną zmianę w życiu singla. Dla wielu zapytanych ważne jest również to, by w Nowy Rok wchodzić bez obciążeń zmniejszających radość z życia. Robert Kiyosaki napisał: "W ciągu 7 dni 75% osób porzuci swoje postanowienia noworoczne (…) Bądź w grupie pozostałych 25%, którym uda się wytrwać". Ważne zatem, by nie skupić się wyłącznie na marzeniach i potrzebach, ale przede wszystkim na konkretnym planie i działaniu. Zobacz wyniki badań i przeczytaj cały artykuł: Postanowienia noworoczne singli

data ostatniej modyfikacji: 2017-01-10 14:44:30
Komentarze
Ostatnie:
9.02.2017 17:12
Dodał(a): ~wolska
(IP: 83.17.187.*)
Widzę, że moje postanowienie noworoczne nie jest niczym oryginalnym… :) No ale w sumie nie ma się co dziwić, jak ktoś jest sam, to chciałby kogoś znaleźć, a Nowy Rok jest idealnym momentem na założenie sobie takiego celu, że w tym roku uda się kogoś znaleźć :) Ja tak właśnie mam, w zeszłym roku rozstałam się z facetem, z którym byłam prawie 3 lata. Nie szukam kogoś "na siłę", ale nie ukrywam, że chętnie poznałabym kogoś, kto okazałby się dobrą opcją dla mnie (nie tak jak ten poprzedni...). Nie chodzi mi o to, że koniecznie muszę kogoś poznać w tym roku, ale na pewno byłoby miło :) Takie noworoczne postanowienie skłoniło mnie nawet do założenia konta na mydwoje, stwierdziłam, że po prostu muszę dać sobie więcej okazji do poznawania nowych osób. A portal matrymonialny wydaje mi się w sam raz czymś dla mnie... A co będzie, to zobaczymy, nie obiecuję sobie, że koniecznie muszę kogoś znaleźć, ale na pewno będzie miło, jak się uda :) Kolejnym postanowieniem jest zrzucenie kilku kilo, ale myślę, że kobiety zawsze mają takie postanowienie, widzę to przynajmniej po moich koleżankach :) Nie każda się do tego przyznaje, ale widać nawet po tym co jedzą na początku roku, że jednak coś jest na rzeczy... :) Pytanie tylko jak długo uda mi się utrzymać dietę, którą sobie narzuciłam... ;)

Szkoły policealneNauka języka za granicą

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura